Glad ijs
We hebben onze rollen deze maand eens omgedraaid. Erwin heeft het verhaal geschreven en René tekende de illustratie.
Glad ijs
Sneeuwduinen liggen voor mijn huis. De deur is vast gevroren.
Ik kijk onverwacht in een kerstkaart. “Kunnen we door corona niet naast Oostenrijk, dan komt Oostenrijk wel naar ons” zei ik lachend tegen mijn buren. Het is koud en Nederland krijgt schaatskoorts. Een Elfstedentocht zonder publiek? Ik kan het me niet voorstellen!
Als kind bond ik ze onder, echte Friese doorlopers met zo’n mooie krul, strak ondergebonden en na een tijdje hele koude voeten, krabbelend op spiegelglad ijs.
De buurvrouw glibbert bibberend voorbij. In haar thuisland kennen ze geen winter en hebben ze alleen maar zandduinen.
Schaatsen heeft ze hier wel eens geprobeerd met een stoel. Ze voelde zich als een kind dat wiebelend leert fietsen met 2 zijwieltjes. Nee, het is niet haar ding!
“Geef mij maar de warmte die ik nog ken vanuit mijn moederland”.
Schaatsen hebben ze daar niet. Ja, alleen de scheve schaats!!